OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Poslední rozloučení s Karlem Gottem. Žofín a Katedrála sv. Víta

3. října 2019/VIPosobnosti.cz/Kultura

Karel Gott/ Foto: Lenka Hatašová

S legendou, zpěvákem Karlem Gottem, který nás opustil 1.10.2019 se bude moci veřejnost rozloučit 11. a 12. října na Žofíně a v Katedrále sv. Víta.

Ihned po oznámení skonu Karla Gotta začaly proudit davy lidí k jeho vile na Bertramce, aby zde položily květiny, zapálily svíčky či zanechali malý dárek a uctily tak zpěvákovu památku. Není tomu jinak ani v jeho rodné Plzni a dalším pietních místech nejen v České republice.

Veřejnost bude moci přijít uctít památku v pátek 11. 10. od 8:00 – 22:00 hodin do Paláce Žofín na Slovanském ostrově. V souladu a po předchozím jednání s Arcibiskupstvím pražským se bude konat zádušní mše a bude ji sloužit Dominik kardinál Duka, arcibiskup pražský. Tato se uskuteční pro pozvané hosty v sobotu 12. 10. od 11:00 hodin v Katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě..

Pohřeb nebude státní, jak bylo původně plánováno, ale se státními poctami, které si zpěvák bezesporu zaslouží. A bude důstojným zakončením umělcova života.

https://www.viposobnosti.cz/inpage/uprimna-soustrast-kolik-kvetin-prinest-jak-spravne-kondolovat/

Autor: Jan Šebek

Spolupráce

Fantasy Travel

Himalaya Family Adventure

Kouzlo úspěchu 

 

 

VIP TV