OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Proč patří Vánoce Karlu Gottovi?

VIPosobnosti.cz/Kultura

26 Lucerna 83.jpg

Foto: Alena Šulcová

Po strop zaplněná Lucerna, dámy v róbách s kytičkou v ruce. Co asi ukrývala? Vyprodané koncerty před Štědrým dnem. To byly Vánoční koncerty Karla Gotta. Daly se tehdy sehnat vstupenky, kolik stály? Jak řešil zpěvák zajímavé i prekérní situace? Jak probíhaly generálky na koncert, jaké návštěvy Karel přijímal v zákulisí, co nenechal nikdy náhodě a co si lidé odnášeli z jeho koncertů domů? Jak se připravovaly jednotlivé koncerty, co se dělo v zákulisí popsala velmi detailně ve své knize Tanec mezi Mistry její autorka Alka Hájková společně s Jiřím Adamcem a dalšími spolupracovníky našeho slavíka.

Tanec mezi Mistry

Proč je Karel Gott spojován s Vánoci se dozvíte nejen v této knize, ale také dokumentu Karel, který vstoupí do kin, až opadnou opatření a poté jej odvisílá také Česká televize. Na zpěvákově facebooku najdete ukázku z dokumetu a můžete se také podívat, jak Karel Gott tento čas miloval a prožíval.

Podívejte se: https://www.facebook.com/www.viposobnosti.cz/posts/1911661908973619

Čtete také: Karel Gott? Naprosto špatná pracovní morálka

Autor: Jan Čížek

Spolupráce

Fantasy Travel

Himalaya Family Adventure

Kouzlo úspěchu 

 

 

VIP TV