OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

S Janem Čenským o létání a fotbalu: Na hřišti jsem jako atlet!

11. září 2016, Alena Hájková, exkluzivně pro VIPosobnosti.cz a Letiště Praha/Společenská agentura VIP osobnosti

Miluje létání na rogalu! Miluje létání na všechny způsoby! Herec a moderátor Jan Čenský nám poskytl na pražském letišti rozhovor, ve kterém promluvil o tom, kam létá, jaké sporty miluje, ale také o Ordinaci v růžové zahradě, ve které ho na podzim opět uvidíme. Podívejte se na video.

Pane Čenský, Vás si diváci pamatují například ze seriálu Zkoušky z dospělosti, kde jako mladý herec ztvárňujete nejen gymnazistu, ale také tenistu. Věnujete se i dalším sportům?

Ano atletice, dnes jezdím hodně na kole, hraju tenis, beach volejbal, windsurfing, v zimě jezdím na prkně, na lyžích i na běžkách. Sportů, které mám rád, je hodně.

Přesto, že za chvíli odlétáte s fotbalovým klubem Amfora, fotbal jste nezmínil. Proč?

Fotbal jsem nejmenoval schválně, protože nejen fotbalista, jsme atlet. Po hřišti sice běhám, ale nesmí se ke mně dostat balón. Říkají mi koncový hráč, protože každá akce u mě končí.

Teď letíme s Amforou do Bologny, týden pak strávíme v San Marínu. Budeme tam hrát ale jen jeden jediný fotbalový zápas. Cestou zpátky se budeme vracet  autobusem přes Veronu.

Právě před vašim odletem sedíme a povídáme si v letištním VIP salonku. Využíváte ho při vašich odletech často?

Ano, protože dole v letištních terminálech jsou obrovské fronty. Naopak tady v salónku je velmi příjemně, je tu klid a pohoda, soukromí a to je to, co já vyhledávám. Je tady také velmi příjemný personál.

Z vašeho povídání o sportu je znát,  že máte rád adrenalin. Létání v letadle se tedy nebojíte?

Ne, ne. Nebojím. Létám rád nejen v letadle, ale také na rogalu. Mám rád adrenalin…

Setkali jsme se v čase dovolených. Je to pro vás období relaxu nebo také pracovních povinností?

Během roku jsem v jednom kole. Točím, moderuji, nebo jako lektor přednáším komunikaci a rétoriku…, a tak více klidu mně přináší až čas prázdnin.

V červenci jsem měl měsíc prázdnin, které jsem si užíval cestováním a v srpnu jsem se již vrátil  do práce, začínáme točit další díly seriálu Ordinace v Růžové zahradě.

VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=pdjIVDB9KvY

Mluvíte o divácky velmi oblíbeném seriálu. Můžete nám naznačit, jak se bude dál vyvíjet vaše seriálová postava, dnes už řadového lékaře?

Neměl bych, ale rád to udělám (smích pozn.red.). S Danou Morávkovou opět natáčíme. Naše setkání diváky asi překvapí. Autoři nás chtěli rozdělit, ale národ si to nepřál. Na place se budeme tak trochu hádat. Nechte se překvapit.

Foto: VIPosobnosti.cz