OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Scénografa Klanga objevil i Karel Gott, vzpomíná známý režisér

9. srpen 2019

Dnes se konala ve strahovské bazilice Nanebevzetí Panny Marie zádušní mše za známého a renomovaného scénografa, architekta docenta Michaela Klanga, který jako výtvarník stojí především  za mnoha úspěšnými televizními pořady. Člověkem, který ho pro televizní obrazovku prakticky objevil a s tímto umělcem více než 20 let úzce spolupracoval, byl režisér Jiří Adamec.

Zesnulý scénolog Michael Klang

Michael Klang odešel do uměleckého nebe zcela nečekaně uprostřed práce minulý pátek, 2. srpna 2019. Tento vyýjímečný architekt, designér a talentovaný výtvarník byl po 20 let scénografem prakticky všech TV show, které režíroval Jiří Adamec a významně je svým přínosem pomáhal formovat. Do týmu ho režisérovi přivedl a doporučil Miloš Zapletal, a to k soutěži Miss České repibliky a právě tam začala jejich plodná a úspěšná spolupráce. Postupně tohoto talentovaného výtvarníka objevovali i další umělci, mezi kterými nechyběl ani Karel Gott. Podle osobností, které měli tu čest a skvělou možnost s Michaelem Klangem spolupracovat, byl senzační chlap, super kreativní, spolehlivý, skromný profík a k tomu výjímečně charakterní člověk.

Režisér Jiří Adamce, přípravné práce na Silvestr na pláži z Aquapalace Čestlice

Jeho smrt je nejen pro ně neuvěřitelně smutnou ztrátou  a bolestivou skutečností.  "Je mi strašně líto, že v pátek se s ním nebudu mít šanci osobní účastí v basilice na Strahově rozloučit,  jen zapálenou svíčkou  a tichou vzpomínkou tady v Miami. Letenku máme zakoupenou  až na odpoledne 21.srpna...a změnit ji bohužel nelze... " napsal magazínu VIPosobnosti.cz  režisér Jiří Adamec a dodává: " Po Michalovi tady zůstane velká díra, takových lidí jako byl on, nikdo z nás v životě mnoho nepotká", smutně uzavírá Adamec, se kterým Klang spolupracoval  mimo stovky jiných pořadů i na přímých přenosech Fotbalisty roku, Zlaté hokejky, Miss ČR  atd., nebo ještě nedávno i  "Silvestr na pláži", pro TV Prima.

Karel Gott a Lucie Bílá. Generálka na Silvestr na pláži z Aquapalace Čestlice

Za připomenutí jistě stojí, že společně s Jiřím Adamcem spolupracovali také na 5ti scénách pro velkolepé Silvestry na NOVĚ a nebo Silvestr na pláži pro TV PRIMA a jistě více než stovku dalších, diváky nejoblíbenějších tv pořadů. Michael Klang byl podle slov jeho kolegů velmi skromný, pracovitý člověk, který se stále vzdělával. Dojížděl přednášet na vysokou školu do Zlína, kde získal i docenturu. A právě s tímto vzácným člověkem, který zemřel v 65 letech, se přišli rozloučit všichni ti, kteří si ho váží a měli tu čest s ním spolupracovat. I nadále tak zůstává  v jejich srdcích i myslích.

Autor: Alena Hájková

Foto: archív VIPosobnosti.cz a František Jirásek