OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Sebeláska není sobectví aneb pojďte se mít rádi 

 VIPosobnosti.cz/Relax

Přátelství

Foto: Pixabay.com

V minulém článku Láska-podstata našeho Bytí, jsme psali o podstatě lásky, čisté bezpodmínečné lásce a jak se zbavit všech překážek a bloků, které nám brání prožívat lásku naplno.

Pokud opravdu chceme žít v lásce, to nejdůležitější, co pro to potřebujeme udělat je, naučit se mít se rádi, mít rád sám sebe bez výhrad a bez podmínek.

Láska, sebeláska, mít se rád je to nejpřirozenější a nejzákladnější v našem životě. Vyžaduje zbavit se všech bloků z minula. Jednak bloků, kdy jsme v sobě potlačili vlivem okolností (výchova, rodiče, společnost ) vlastní sebelásku, jednak těch , kdy nám byly vnucovány nesprávná chápání významu lásky  a sebelásky. Láska, čistá bezpodmínečná láska, je všudypřítomná a nejsilnější energie Vesmíru.

Sebeláska je její nedílnou součástí a nejpřirozenějším projevem sebe sama. Vždyť mít se ráda představuje přirozený proud lásky, volnosti, svobody i zodpovědnosti. Když se máme rádi, děláme pro sebe jen to nejlepší, jen to , co nám skutečně prospívá a neubližuji . Což např. znamená, že když mi moje Já hlásí únavu, odpočinu si, napiji se, doplním energii kvalitní stravou . Tedy nezatěžujeme  tělo zbytečnými jedy z chemicky upravovaných potravin, cigaret, drog. Přijímáme se takoví, jací jsme právě teď bez výhrad, bez podmínek, nekritizujeme  se a neposuzujeme  s druhými. Vždyť každý člověk je jedinečná neopakovatelná bytost. Nechme tedy vystoupit naši jedinečnost, osobitost a být sami sebou.

Čtěte také: Láska –podstata našeho Bytí

Prožívat láskyplný život na všech úrovních Bytí můžeme ve chvíli, kdy se máme skutečně rádi. Když máme rádi sami sebe bezpodmínečnou láskou, můžeme lásku dávat i přijímat. Neláska k sobě,nepříjímání se a přehnaná sebekritika až sebetrýznění, destrukce nám brání prožívat láskyplné vztahy. Neboť základním zákonem Vesmíru je, že to co dávám, dostávám.  Jinými slovy jak smýšlím o sobě, svém životě a životě vůbec, vyzařuji a tudíž zpátky přitahuji. Člověk plný obav, strachu k sobě zákonitě přitahuje různé pohromy. Člověk vyzařující spokojenost, lásku, pozitivní energii žije  život  v pohodě a nadhledu.

Abychom se mohli mít se rádi, potřebujeme se zbavit veškeré zátěže minulosti. Nejjednodušší na základě mých osobních zkušeností je cesta odpuštění. Odpuštění ve smyslu propuštění všech vazeb a zkušeností z minulosti a osvobození se od tíhy minulosti. Potřebujeme odpustit sami sobě, že jsme se dostali do této situace a i všem, kteří nás takto ovlivnili. Na prvním místě jsou to naši rodiče, kteří nás ovlivnili svojí výchovou. Pak si potřebujeme uvědomit sílu myšlenky a začít pracovat na změně svých myšlenkových vzorců. Jakoukoliv myšlenku lze změnit a nahradit jí novou pozitivní. Neexistují žádná omezení, než ta, která jsme si vytvořili my sami. A ta lze změnit. Základem změny je naše rozhodnutí, jak chceme dál žít (pokračovat v zaběhnutých stereotypech nebo začít měnit svůj život podle svých nejkrásnějších představ a stát se tak skutečným tvůrcem svého života).

Rozhodnutí je na každém jednotlivci, každý máme možnost volby. Každý jsme zodpovědný za svůj život. Nic není nemožné, jen chtít změnit svůj život, své myšlení a být ochoten pro to něco dělat. Toto vše vyžaduje sice velkou dávku trpělivosti, odvahy a vnitřní síly. Odměnou je nám život v lásce, radosti, harmonii, vnitřním klidu a spokojenosti. Vždyť je to jen myšlenka a tu lze změnit.

  • Láska se dá žít jen v lásce.
  • Láska nic nevyžaduje, je prostě jen sdílena, žita, prožívána.
  • Skutečná láska poskytuje svobodu, nevlastní, nespoutává. 

Základní afirmace :

  • Mám se ráda.
  • Mám se ráda a jsem spokojená sama se sebou.
  • Mám se ráda, a proto dělám jen to, co mi prospívá. 

Autor: Radana Rolcová pro VIPosobnosti.cz

Spolupráce

Fantasy Travel

Himalaya Family Adventure

Kouzlo úspěchu 

 

 

VIP TV