OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Skleněné mozaiky jsou dnes originálním doplňkem našich interiérů

VIPosobnosti.cz/Relax

Skleněné mozaiky (vitrážky)/Výroba a foto: Alena Šulcová

Od pradávna lidi fascinovaly barevné vitrážky v chrámech, lom světla, Slunce, pronikající barevnými skly. Hra světel a stínů dodává dodnes interiérům impozantní atmosféru, vyjadřujících tajemnou symboliku. Barevné mozaiky je možné pořídit v různých velikostech, tvarech. Jako skládačka je to originální zábava pro děti pro dospělé. V designu je zajímavých doplnkěm interiérů.

Skleněná mozaika dosáhla svého vrcholu v gotických katedrálách postavených v průběhu 12. až 14. století. V této době vznikla celá řada velkoryse řešených církevních staveb se skleněnými stěnami, které byly provedeny v zářivých barvách. Vitrážky propouští dovnitř barevné světlo, které oživuje a protepluje prostor a tak vykouzlí půvabné obrazce. Tento barevný úkaz, který zdobí mnoho světově známých katedrál i obyčejných venkovských kostelů, okouzluje mnohé z návštěvníků. Dnes již zdobí i naše interiéry.

Fenomén barev, vytvářejích na zdech zajímavé obrazce jsou dnes velmi moderní. Vitrážky je možné zavěsit na okna, aby jimi pronikalo světlo a Slunce nebo je můžeme umístit na noční stolek, kdy lampička dodá barvám před usnutím zajímavé kouzlo. Možností je hodně, stejně jako tvarů a symbolů.

Hra světel a stínů nám dodává nejen pocit útulnosti, ale také harmonie klidu a veselosti.

Skleněné mozaiky je možné objednat v různých variantách: 

1. vytvořené z barev

2. vytvořené z polodrahokamů

3. stínítka lampiček

4. skládačka pro děti

Vitrážky nabízíme v různých velikostech a barvách. Všechny jsou však vyrobeny individuálně. Jsou potěšením a hrou nejen pro děti, ale i pro dospělé.

Květinové kompozice

Výroba a foto: Alena Šulcová

Také různé květinové kompozice, jsou zajímavým a originálním dopňkem moderních interiéru. V kombinaci s s polodrahokamy vytvářejí různé obrazce a tím i nálady. Jejich pestrost nám dodává vitalitu, dobrou náladu a slouží i jako příjemný doplněk.

Květinové kompozice vytváříme také v různých variantách

1. Květinová barevná aranž

2. Květinová aranž doplněná polodrahokamy 

Autor, foto a výroba: Alena Šulcová

Spolupráce

Himalaya Family Adventure

Kouzlo úspěchu   

VIP TV