OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Společenská pravidla svatého Valentýna. Fantazie se cení

VIPosobnosti.cz/Relax

Dort Saint Tropez

Dort pro zamilované/Foto: cukrárna Saint Tropez

Svátek zamilovaných připadá na neděli, 14. února. Pro vás kteří rádi využijí jakékoliv možnost, jak své blízké potěšit máme několik tipů jak nejen zaujmout, ale také jak si ho nezkazit.

Kytice

Není důležité, jestli darujete velkou či malou květinu. Podstatné je, že jste nezapomněli.  Věnovat můžete jak kytice řezané, tak hrnkové. Jejich výběr ale má svá nepsaná pravidla, kterou jsou dány sílou lásky. Při výběru ale dbejte na barvu. Vhodná je červená, růžová. Pokud chcete pestrou, převládat by měly tyto dvě barvy.

Protože jsou tuhé mrazy, nechte si v obchodě květinu pečlivě zabalit. Před předáním jale nikdy nezapomeňte odstranit obal, papir. Pokud nevíte, kam s ním, dejte si ho do kapsy. Vyniknout má krása květiny, ne obal.

Dárek

U dárku platí stejně jako na narozeniny či Vánoce, že bychom jej měli vybírat podle toho, co se líbí a hodí obdarovanému a ne nám. Muži můžou zapojit fantazii a vybírat například spodní prádlo, šperky či parfémy. Jakýkoliv dárek, i ta nejmenší pozornost by měla být pěkně zabalena. Také žeám tento svátek nabízí prostor pro kreativitu. Ne profisonálně, ale tak, aby z dárku šla vaše energie lásky a času, který jste balení dárku věnovali. Ta se cení nejvíc.

Dort

Láska je sladká a tak by neměla chybět jakákoliv skladká pozornost. Také tady se fantazii ve velikosti, tvaru i zdobení meze nekladou. Podstatná je originalita, se kterou dort vybíráme či zdobíme. I když se nejedná o narozeniny, malá ohňostrojová fontána rozzáří oči každému obdarovanému. Nechte si dort pečlivě zabalit a nezapomeňte že jej stejně jako o jmeninách, narozeninách i svátku zamilovaných jako první nakrojuje obdarovaný.

Přáníčka

Pokud se se svým protejškem nemůžete setkat, napište mi. Vymyslete něco osobního, originálního, ale i lechtivého. Cokoliv, co druhého potěší. Podlstatné je, aby věděl, že na něj myslíte. Pokud možno se vyvarujte stejně jako na vánoce kopírovaným rádoby vtipným hromadným veršovánkám.

Alkohol

Přiťuknout si skleničkou sektu, vína, či něčeho ostřejšího je samozřejmostí. Vybírejte pro tento den ze skleniček, které působí něžně. I tady můžete překvapit partnera a "hodit" svůj dárek dovnitř.Buťe ale opatrní. Láhev otevírá muž, jako první nalévá malé množství sobě, ochutnává a pak teprve dolévá partnerce. Abyste si sklenici neušpinili, nezapomeňte před přípitkem na otření rtů ubrouskem.

Nápadů, jak oslavit svatého Valntýna je hodně. Jakýkoliv, který je darován z lásky, úcty i uznání by měl být náležitě oceněn, proto i když se vám zrovna dárek nehodí, nechte si komentáře pro sebe a v následujícíh dnech jej diskrétně vyměňte. Rozhodně o nevkusu vašeho parotějšku neinformujte při předávání. Zkazíte si den zamilováných sobě i druhým a někdy už to krásné nemusíte vrátit zpátky.

Víte, že svatý Valentýn se slavil již ve starém Římě? Tendo den by neměl být jen komerční záležitostí a tak vězte, že také milá vzpomínka přes sms, telefon, či sněženka potěší a utuží vaše vztahy. Nebojte se vlastní fantazie.

Autor: Jan Čížek

Doporučujeme