OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Společně s Hanou Maciuchovou odešla noblesa i herecký um. Jak ji uctí Česká televize?

27. ledna 2020/VIPosobnosti.cz/Kultura

Hana Maciuchová.jpeg

Herečka Hana Maciuchová

Nespočet krásných rolí, herecký um, ale také kantorství a s ním své studenty za sebou nechává dáma herectví, Hana Maciuchová. Opustila nás navždy 26. ledna 2020. Diváci jí mají v paměti jako noblesní dámu, která žila po boku herecké hvězdy Jiřího Adamíry. Spojovala je nejen profese, láska, ale také obrovské herecké kvality a vznešenost.

H. Maciuchová, J. Abrhám.jpg

Hana Maciuchová a Josef Abrhám/Nemocnice na kraji města

Herečka Hana Maciuchová ztvárnila desítky rolí, které se vryly divákovi do paměti velmi sugestivně. Bravurně zahrála potvory, noblesní dámy, ale také spavedlivou Anče z Krkonošských pohádek nejen v  Československé televizi, ale také na prknech, která znamenají svět. Na dotaz magazínu VIPosobnosti.cz sdělil programový ředitel, jaké uvede Česká televize na její památku pořady.

Na ČT1 ve 21:30
Neobyčejné životy – Hana Maciuchová 
Vzpomínka na oblíbenou divadelní a televizní herečku, která zemřela 26. 1. 2021 ve věku 75 let (2012). Připravil M. Kubala
22:25
Koncert
Hana Maciuchová a Milan Lasica v lyrické komedii o nečekaném průběhu jedné stříbrné svatby. Uvádíme jako vzpomínku na oblíbenou divadelní a televizní herečku, která zemřela 26. 1. 2021 ve věku 75 let (1994). Dále hraje: P. Zedníček. Scénář M. Stieber. Kamera J. Nekvasil. Režie J. Kos.
Anče.jpg
Hana Maciuchová a Jaroslav Satoránský/Krkonošské pohádky
Na ČT Art:
Ve čtvrtek ve 20:15

Poprask na laguně
118:51
Slavnou Goldoniho komedii z Divadla na Vinohradech uvádíme k uctění památky Hany Maciuchové, která zemřela v úterý ve věku 75 let. Ve ztřeštěném mumraji milostných vášní a žárlivosti, divokých hádek a rvaček i policejního vyšetřování, který se odehrává v jedné rybářské vesnici, herečka vytvořila jednu ze svých nejlepších komediálních rolí (1996). Dále hrají: V. Preiss, D. Kolářová, M. Zahálka, V. Křížová, L. Juřičková, K. Brožová, P. Rychlý, J. Šťastný, P. Kostka, I. Trojan, M. Vladyka, O. Vlach aj. Kamera V. Dousek. Divadelní režie L. Smoček. Televizní režie J. Brichcín

V neděli ve 21:40
Španělé v Praze
52:30
Mistrovská hříčka z rudolfínské Prahy, ve které Hana Maciuchová účinkuje po boku svého životního partnera Jiřího Adamíry (1987). Hru o setkání Marie z Pernštejna rozené Manrique de Lara se španělským velvyslancem uvádíme jako vzpomínku na herečku, která zemřela tento týden ve věku 75 let. Kamera E. Landisch. Scénář a režie O. Daněk.
Průběžne si herečku budeme také připomínat v mnoha dalších reprízovaných filmech a seriálech, ve kterých ztvárnila mnoho krásných a nezapomenutelných rolí. Společně s Hanou Maciuchovou tak odchází nejen úžasné rétorika, noblesa, a herecký um, ale  především krásný člověk.
Autor: Alena Hájková
Foto: Česká televize

 

Doporučujeme