OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Strach z dovolených u moře, který tu byl před rokem, již pominul

25. leden2021/VIPosobnosti.cz/Rozhovor/

Moře palmy.jpg

Ilustrační foto/Foto: CK Fantasy Travel

Představa dálek, vůně moře, nezaměnitelná chuť místních specialit, nejen to je cestování, které nám teď  chybí. Jaké destinace můžeme bez obav v současné době navštívit a jsou testy překážkou? Nejen na to odpověděla pro VIPosobnosti.cz Šárka Holakovská z CK Fantasy Travel.

V současné době je téma dovolená, cestování opomíjené. Jak velký zájem je o cestování?

Samozřejmě, na základě aktuální koronavirové situace, je zájem v porovnání s rokem 2019 nižší. Nicméně od léta 2020 zaznamenáváme opět nárůst, zájem o zimní dovolenou u moře je od října dokonce vyšší, než předchozí rok. S letními zájezdy ještě klienti vyčkávají, v tuto chvíli se prodávají spíše zájezdy na poslední chvíli.

Které země vyžadují testy a karanténu a kam se mohou lidé vydat bez nich?

Z nabízených destinací cestovní kanceláře Fantasy Travel žádná země aktuálně nevyžaduje karanténu.Testy jsou povinné například při příletu do Egypta, avšak naše cestovní kancelář tyto testy klientům hradí. Jsou i země, které test nevyžadují, jako je Tunisko (u organizovaných zájezdů cestovní kanceláří) anebo Bulharsko. Věřím, že do léta ještě mnoho zemí podmínky zmírní a nebudou test vyžadovat.

Jaká kritéria rozhodují proto, aby si klient zájezd koupil? 

To nelze tak jednoznačně shrnout. Například v Tunisku, v Egyptě nebo v Turecku preferují klienti All inclusive, protože zpravidla tam cestují za účelem plážové dovolené. U Madeiry, Malty nebo Španělska se více prodávají pobyty se snídaní nebo s polopenzí, protože klienti více cestují, poznávají. Nižší cenu hledají spíše u Bulharska. V poslední době však není cena tím nejdůležitějším kritériem, zákazníci dávají přednost kvalitním 4 a 5 hvězdičkovým hotelům. Aquapark vyhledávají zejména rodiny s dětmi a také ne všechny destinace umí nabídnout velké vyžití pro děti. Určitým kritériem je také odletové místo a případně letecká společnost.

Zanedlouho nás čekají jarní prázdniny. Jaké destinace byste doporučila pro rodiny s dětmi?

Jednoznačně Egypt, má skvělé zázemí pro rodiny s dětmi, kvalitní služby, je zde už v tomto období počasí vhodné ke koupání v moři a oproti jiným mořským destinacím, které je možné v zimním období navštívit za účelem dovolené na pláži, je to i krátký let.

Které destinace nabízí vaše CK FT a která jsou nejvyhledávanější?

V nabídce máme Madeiru, Maltu, Španělsko, Bulharsko, Tunisko, Djerbu, Egypt, Krétu, Turecko a SAE. Z letních destinací jednoznačně vede Djerba a ze zimních je to Egypt.

Plánujete rozšířit svoji nabídku?>

Počet destinací aktuálně zachováme, nicméně jsme rozšířili nabídku o plavby po Nilu, během kterých mohou klienti obdivovat památky starověkého Egypta.

Bojí se, podle vás teď, v tomto nepříznivém čase lidi cestování?>

Ten strach, který tu byl před rokem, již pominul. Naopak, lidé cestovat chtějí. Zvykli si i na nutnost PCR testů, čili ani to již není překážkou. Například do Egypta nyní létá 7 letadel týdně a od konce března přibudou další.

ČTĚTE TAKÉ:  Starověký Egypt. Země papyrusu i rybářská osada stará 5000 let

Zmiňujete Egypt. Co na něm lidi láká, přitahuje?

V první řadě počasí, kvalitní služby, dobrá cena a v zimním období i kratší doba letu. Pokud se nejedná o rodiny s malými dětmi, pak jsou to pochopitelně také památky. Egypt má velmi bohatou historii a těší mě, když vidím, že zájem o poznávání mají i mladší klienti.

Klienty zajímají také ceny. Kolik jsou ochotni utratit v průměru za rodinnou dovolenou tak, aby si ji mohli bez obav dovoli?

To záleží na destinaci. Ale rodina se dvěma dětmi je v průměru ochotna utratit za týdenní kvalitní dovolenou kolem 70 tisíc korun.

Exkluzivně pro VIPosobnosti.cz Šárka Holakovskável

Foto: VIPosobnosti.cz

FOTOGALERIE

Doporučujeme