OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Tajemný ezoterik. Ne každý to s vámi ale myslí dobře

VIPosobnosti.cz/ Relax

      Foto: Pixabay.com

Pokud nás něco trápí na duši, někteří z nás se raději než k odbornému lékaři, psychiatrovi nebo psychologovi vydají za kartářkou nebo esoteričkou. Ne vždy je to ale šťastné rozhodnutí. Proč je lepší být u některých věštců opatrný?

Pokud máme nějakou tu bolest na duši nebo psychické problémy, vydáváme se k psychologovi nebo za psychiatrem. Ti nás v rámci svého času vyslechnou a většinou předepíší medikamenty. "Já léky, psychofarmaka většinou nepředepisuji, jen pokud je to již nezbytně nutné. Z praxe vím, že lidé spíše potřebují vyslechnout", sdělil magazínu psychiatr, který si nepřál být jmenován. Další z jeho kolegů, MUDr. Jan Cimický se věnuje především čínské medicíně. "Jsem zastáncem léčby akupresurou. Samozřejmě, že ale také léčím klasickou metodou, a to především vzájemnou spolupráci", vysvětluje pro VIPosobnosti.eu MUDr. Cimický.

Někteří z nás se také obracejí na různé esoteriky, kterých je nepřeberné množství. Výhodou léčitelů a nevýhodou pro klienty je, že nejsou nikým, žádným odborným orgánem kontrolovatelní, a tak si dnes může poradnu otevřít kdokoliv. "To, že mají ženy větší intuici je jasné, ale není to ještě záruka kvalitní odborné péče", říká kartářka Markéta. Klient si za vyslechnutí své "diagnózy", výklad karet musí zaplatit, v Praze je to průměrně 2000,- za hodinu. 

Na rozdíl od lékařů, kteří mají smlouvy se zdravotními pojišťovnami, jsou esoterici závislí jen na klientovi. Někteří toho zneužívají, a tak svému pacientovi vnuknou myšlenku, že nejsou v pořádku. Tajemně se zamyslí a sdělí: "Já toho vašeho přítele vidím stále skleslého, není to ještě ono, není v pořádku. Ale přijďte příště, třeba za dva týdny, podíváme se na to znovu. Možná je problém ve vás." Tuto vágní, nic neříkající větu si nechají zaplatit a ženě, které na jejím příteli záleží, nezbývá, než se přijít poptat znovu a znovu.

Zatvářit se tajemně, zapálit svíčků, zatočit s kyvadlem, rozváže vyndat karty, odmlčet se, napojit se na vesmír a energie není těžké. Vypadá to věrohodně a klient tak nabývá dojmu erudice věštce. Načíst si pár esoterických knih v kombinaci s astrologickými úkazy, správně je okořenit, přidat potřebnou omáčku a léčitelství je na světě. Někteří se nevěnují jen bílé, ale především černé magii, která je velmi nebezpečná a ne vždy laikem rozpoznatelná.

Také výklad karet, kterému v tu chvíli rozumí jen oni, může být vyložen tak, aby vyhovoval kartářce a tím si vás dokáže udržet déle ve své moci. Někteří z nich jsou velmi dobří manipulátoři. Tuto strategii využívají právě především proto, aby si vás podmanili a vy na nich zůstali co nejdéle závislí.

Někteří léčitelé provozují tuto praxi z domova, jiní si pronajímají uzavřené místnosti, další si otevírají vlastní obchody, ve kterých nabízí nejen léčebné preparáty, ale také přímo léčí. Nemají ani oddělenou místnost od obchodu, co nepůsobí ani důvěryhodně ani profesionálně. Při vstupu do obchodu tak na první pohled nepoznáte, mluvíte-li s prodavačkou nebo léčitelkou. I tady by mělo být klientovi na první pohled jasné, podle přístupu léčitele, s kým mluví. Právě toto je velmi ošidné, neboť nemáte možnost ihned rozpoznat, jestli se vám dostane odborné pomoci, nebo majitel obchodu potřebuje své léčebné přípravky jen prodat, aby měl na nájem. „Byla jsem u jedné léčitelky v jejím obchodě na Praze 2 a po rozhovoru s ní, mi bylo ještě hůř než před tím“, popsala své pocity paní Jana. „Působila sama velmi depresivně, nepovzbudila, mluvila nepřesně a neustále mi vnucovala nějaké kapky“, uzavřela svojí zkušenost klientka.

Léčitel, kartářka, který je profesionál, odborník, si je vědom, že vaše informace jsou důvěrné, proto by je neměl slyšt nikdo jiný v místnosti ani v obchodě. Důležitou roli hraje také atmosféra, energie, která z místnosti, do kterého vstoupíte, na vás působí. Také léčitel by měl vypadat důvěryhodně. Někteří ale mají vlastní velké problémy sami ze sebou, kterých se snaží zbavit právě prostřednictvím klientů. Měl by hovořit pouze o vašich problémech, neměl by do rozhovoru vnášet svůj soukromí život

Ve starých dobách lidé vyhledávali šamany. Jednalo se o uznávanou profesi, na kterou se učilo mnoho let. Předpokladem pro tuto dlouhou výuku byl pečlivě vybraný jedinec s talentem. Kmen byl ochoten jej živit, ale požadoval od něj měřitelné výsledky, nikdo si tenkrát nemohl dovolit parazitovat na práci druhých. Také dnes je možné se obrátit na šamana, důležité je ale stejně jako u kartářek nebo esoteriků pečlivě vybírat.

Jak tedy poznat správného léčitele?

Nejvhodnější je navštívit jej na doporučení někoho, kdo má již s léčitelem dobré zkušenosti

Dát si pozor na léčitele, kteří, působí negativně, a nedůvěryhodně

Na léčitele, kteří vám stále vnucují nějaké preparáty, aby si vás co nejdéle udrželi jako klienta.

Léčitel, který vám chce opravdu pomoci, vám dá naději, mluví s vámi pozitivně

Sledovat, jak má zařízenou místnost, pokud má léčitel sám v sobě nepořádek, má ho i v obchodě kolem sebe

Pokud se v místnosti necítíte dobře už na začátku rozhovor, raději se omluvte a odejďete hned

Pokud se cítíte po návštěvě a terapii unaveněji, než když jste přicházeli, pak je vhodné hledat pomoc jinde

Někteří léčitelé nezvládají příjem negativních informací svých klientů a berou vám zbytky vaší vlastní energie. Jsou to tzv. energetičtí upíři.

Stejně tak ne všichni lékaři jsou dobrými rádci a průvodci vašim životem.  I tady dejte raději na doporučení. 

Pokud je to ale možné, vsaďte tedy na vlastní pocity, intuici, nebo se svěřte někomu, komu důvěřujete a nevidí ve vás primárně dobrý finanční objekt. Nakonec stejně většinou chceme slyšet, že vše dopadne dobře, že nás mají druzí rádi. Potřebujeme, aby nám někdo porozumněl, vyslechl a dodal optimismu.

Autor: Dan Šebek

Spolupráce

Fantasy Travel

Himalaya Family Adventure

Kouzlo úspěchu 

 

 

VIP TV