OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Také pracovní polibky mají své kouzlo a řád

VIPosobnosti.cz/Etiketa

Foto: Pixabay.com

Při pracovních schůzkách podáváme většinou ruku. S bližšími kolegy se ale můžeme na uvítanou také políbit. Jak a kdy je polibek vhodný, proč se líbáme a co vše polibkem můžeme vyjádřit?

Na začátku obchodní schůzky dáváme polibek na tvář, a to jen v případě, že dotyčného či dotyčnou  dobře známe a že situace, ve které se nacházíme je k políbení vhodná. Polibek by měl být pro tuto příležitost krátký. Ženy se líbají 2x na každou tvář, resp. se jen lehce dotkou vzájemně tváří, a to proto, aby neotiskly rtěnku kolegyni na tvář.

Muži můžou dát ženám a naopak v případě důvěrnější známosti krátký polibek na rty. V případě, ale, že se jedná jenom o běžné setkání  opět jako u žen 2x na tváře.

Polibky u příležitosti gratulace ke svatbě, narozeninám, či jakékoliv jiné oslavě jsou daleko benevolentnější a není potřeba striktně dodržovat etiketu jako u polibků při pracovní schůzce.

Autor: Jan Čížek

Spolupráce

Fantasy Travel

Himalaya Family Adventure

Kouzlo úspěchu 

 

 

VIP TV