OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Trápí vás špatný spánek? Může to být z těchto příčin

VIPosobnosti.cz/Koktejl

Ráno vstát svěží, v dobré náladě s pocitem, že nás nic nebolí již není samozřejmost. Příčin může být hned několik. Některé z nich se dají odstranit v krátkém čase. Stačí pár triků, kvalitní matrace a hluboký spánek je zpátky.

Noční obracení se na posteli, přemýšlení nad tím, co jsme měli udělat, nebo neudělali, co nás čeká další den, vztahy v rodině či zaměstnání, ale i špatná finanční situace může vést k přerušovanému spaní. Ráno jsme celý zlámaní a tak start do nového dne nezačíná nejlépe.

Protože jsme přes den zahlceni různými úkoly, pracovními i domácími povinnostmi, zbývá nám čas na přemýšlení ve chvíli, kdy bychom měli usínat a myslet spíše na něco příjemného. Místo toho někteří lidi berou do ruky mobil, připojí se na facebook či čtou různé negativní zprávy a čekají, až "padnou" únavou. 

Tímto způsobem usínání ale trpí naše psychika a tak nejen, že špatně spíme, ale také začínáme tloustnout. Noční vstávání k ledničce, spíži, nám na klidném usínání a vyrovnanosti nepřidá. Na váze nabíráme především ale proto, že se naše tělo dostává do stresu. V noci pak nemá klid zpracovat nejen naše naše zážitky, ale ani správně nefunguje metablismus.

Dalším důvodem může být nevhodně vybraná matrace, která nám například neumožní rovnoměrně rozložit naši váhu, a tak jsme ráno celý rozlámaní.

Také špatně postavená postel v ložnici, nevhodná kombinace barev na zdi, závěsů, světel a doplňků může být příčinou neklidného spaní. Podíl na neklidném spánku mají i některé předměty umístěné v ložnici, které vyzařují negativní energii.

Pokud potřebujete odstranit některé z příčin, pomoci s výběrem kvalitní zdravotní matrace, najít cestu k bezstarostnému, lehkému, ale i příjemnému spánku, rádi vám poradíme a najdeme s vámi to nejlepší řešení pro vás. Máme pro vás i "něco navíc".

Zdroj: MATRACE VIHAJ (vihaj@seznam.cz) pro VIPosobnosti.cz

Foto: archiv VIPosobnosti.cz

Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

    Napište první komentář!

Podívejte se

Kouzlo úspěchu

Kouzlo úspěchu knihy 

VIP OSOBNOSTI TV

VIP TV

Více

KNIHY

Tanec mezi Mistry Alka Hájková

Více

Reklama

Saint Tropez cukrárna