OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Trápí vás špatný spánek? Může to být z těchto příčin

VIPosonbosti.cz

Ráno vstát svěží, v dobré náladě s pocitem, že nás nic nebolí již není samozřejmost. Příčin může být hned několik. Některé z nich se dají odstranit v krátkém čase. Stačí pár triků, kvalitní matrace a hluboký spánek je zpátky.

Noční obracení se na posteli, přemýšlení nad tím, co jsme měli udělat, nebo neudělali, co nás čeká další den, vztahy v rodině či zaměstnání, ale i špatná finanční situace může vést k přerušovanému spaní. Ráno jsme celý zlámaní a tak start do nového dne nezačíná nejlépe.

Protože jsme přes den zahlceni různými úkoly, pracovními i domácími povinnostmi, zbývá nám čas na přemýšlení ve chvíli, kdy bychom měli usínat a myslet spíše na něco příjemného. Místo toho někteří lidi berou do ruky mobil, připojí se na facebook či čtou různé negativní zprávy a čekají, až "padnou" únavou. 

Tímto způsobem usínání ale trpí naše psychika a tak nejen, že špatně spíme, ale také začínáme tloustnout. Noční vstávání k ledničce, spíži, nám na klidném usínání a vyrovnanosti nepřidá. Na váze nabíráme především ale proto, že se naše tělo dostává do stresu. V noci pak nemá klid zpracovat nejen naše naše zážitky, ale ani správně nefunguje metablismus.

Dalším důvodem může být nevhodně vybraná matrace, která nám například neumožní rovnoměrně rozložit naši váhu, a tak jsme ráno celý rozlámaní.

Také špatně postavená postel v ložnici, nevhodná kombinace barev na zdi, závěsů, světel a doplňků může být příčinou neklidného spaní. Podíl na neklidném spánku mají i některé předměty umístěné v ložnici, které vyzařují negativní energii.

Pokud potřebujete odstranit některé z příčin, pomoci s výběrem kvalitní zdravotní matrace, najít cestu k bezstarostnému, lehkému, ale i příjemnému spánku, rádi vám poradíme a najdeme s vámi to nejlepší řešení pro vás. Máme pro vás i "něco navíc".

Zdroj: MATRACE VIHAJ (vihaj@seznam.cz) pro VIPosobnosti.cz

Foto: archiv VIPosobnosti.cz

Přidat komentář

Přehled komentářů

  • neklidné spaní

    21. 5. 2020 18:42:24 | Jitka Janoušková

    Prosím o radu:
    Je mi 73 let, žiji s manželem (81 let), který se mi snaží pomáhat, přesto, že má určité zdravotní potíže. Jsem opatrovnicí 4 roky ležící 50-ti leté dcery (je svobodná) s nevyléčitelnou nemocí, která se 10 let postupně stupňovala až k dnešnímu stavu a končí vždy (+- 15 let) smrtí. Tato nemoc se jmenuje Hantingtonova choroba - odumírání mozkových buněk. I když mám ranní pomoc pečovatelek, je ta péče velmi těžká, hlavně psychicky. Před tím jsem se starala 8 let o svou nemocnou maminku, i dcera už tehdy měla jiné vážné zdravotní potíže. Já se cítím občas slušně, ale většinou jsem unavená a hlavně mám potíže s večerním usínáním (12. až 3. hodina v noci) a po usnutí se často budím. Myšlenkám se neúspěšně bráním a hlavně cítím, jak jsem neklidná, stále sebou "melu". Užívám antidepresiva, léky na v. krevní tlak, cholesterol a některé zdravotní doplňky. Mám svou ložnici na spaní, úměrné zatmění a pěknou matraci. Nevím, co bych měla v této nelehké situaci dělat, abych se trochu vyspala. Děkuji za radu. Zdravím. Janoušková.

    Odpovědět