OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Víte, kdy a proč vás lidi přestanou mít rádi?

VIPosobnosti.cz

„Láska kterou obdarujeme druhého člověka má obdivuhodnou vlastnost: odrazem se neoslabuje, ale vrací se k nám košatější a zářivější“. Mahátma Gándhí

Život nám přináší mnoho někdy až extrémních situací, které nejlépe odhalují povahy a charaktery druhých lidí. Nakonec ani my sami nevíme, jak v daný okamžik zareagujeme a zda dokážeme nalézt nejvhodnější řešení či cestu k němu.

Jsou chvíle, které musíme zvládnout sami, v jiných nás mohou podpořit přátelé a kamarádi. A právě tady vzájemnou hodnotu opravdového přátelství poznáme nejlépe. Přítel dokáže vypozorovat, kdy má přijít, nabídnout pomocnou ruku, ale také vycítí okamžik, kdy se má vzdálit a opět se vrátit. 

Přátelství může mít mnoho různých podob, ale vždy by mělo mít pevné základy a hlubší podstatu. Opravdové přátelství ani vztahy se nedají plánovat, je potřeba je ale ctít a pečovat o ně s respektem a láskou a především schopností dávat. Udržet dlouhodobě pevné přátelství je velmi náročné.

Protože dnes žijeme uspěchaně, na přátelství nám často zbývá málo času. Proto bychom měli pečlivě vybírat, s kým navážeme hlubší přátelský vztah, který nás přesto, že se budeme vídat zřídka obohatí na dlouhou dobu.

Někdy se stane, že  jeden z našich  přátel  upředností kariéru, touhu po moci, úspěchu a tomu podřídí celý svůj životní smysl. V případě, že nebudeme umět správně skloubit profesi a přátelství, může se z našeho dobrého kamaráda vytrati lidskost. Tím se také začne vytrácet naše důvěra a časem se naše cesty můžou rozejít. Tady nás lidi přestanou mít rádi a časem můžeme zůstat osamoceni.

Ceňme si tedy dlouhodobých hodnot, kterými kamarádství a přátelství jistě je, protože vše ostatní může být pomíjivé. Dobrou práci najdeme, kvalitního kamaráda již těžko. Čím je člověk starší, tím hůř se přizpůsobuje a hledá nové přátele k sobě. Přátelství totiž není samozřejmost, což poznáme ale až ve chvíli, kdy zůstaneme opravdu sami.

Zajímá vás víc? Podívejte se na kouzlouspechu.cz

Podívejte se

Kouzlo úspěchu

Kouzlo úspěchu knihy 

VIP OSOBNOSTI TV

VIP TV

Více

KNIHY

Tanec mezi Mistry Alka Hájková

Více

Reklama

Saint Tropez cukrárna