Snad každý muž hledá takovou ženu, která by se stala nejen jeho životní partnerkou, ale i kamarádkou, oporou v těžkých chvílích atd. Jak ale splnit takové požadavky? Najít odpověď by pro ženy nemuselo být natolik náročné, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Dokládají to i výsledky studie, kterou zpracovali odborníci v rámci amerického Národního týdne singles pro seznamku Match.com. Podle zjištění je mnohem snadnější být ženou, kterou muži hledají, než by se zdálo.

V rámci výzkumu se odborníci ptali 5000 svobodných mužů, co od ženy do vztahu očekávají a jaké vlastnosti by rozhodně měla mít. A krása na prvním místě kupodivu nebyla.

Povrchnost nemá šanci 

Celých 98 procent mužů hledá ženu, která je bude respektovat, pro 97 % je pak důležité, aby mohli ženě důvěřovat a svěřovat se jí. O něco menší skupina pánů (95 %) pak uvedla, že hledají někoho, s kým mohou bez problémů komunikovat a řešit své potřeby. Neméně důležitým aspektem je pak u žen smysl pro humor a schopnost umět muže rozesmát (91 %).

Tyto čtyři uvedené atributy jsou pro 89 procent mužů více atraktivní než standardní krása. Je tak více než jasným důkazem, že současní pánové hledají ve valné většině u dam mnohem hlubší kvality než jen obyčejnou a pomíjivou krásu.

Podle vlastního vyjádření se moderní muži ani nebojí randit s ženami chytřejšími nebo vzdělanějšími, než jsou oni sami. Celých 90 procent dotázaných už někdy mělo schůzku s ženou vydělávající více peněz, 86 procent randilo s ženami vzdělanějšími, a 87 procent s chytřejšími.

Pro řadu žen je tak velká šance, že najdou pro život ideálního partnera, pro kterého nebude krása jedinou podmínkou vztahu.

Zdroj: Novinky cz.