OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Vlakové neštěstí: selhání jedince, kterému nezabrání sebelepší technika

8. července 2020/VIPosobnosti.cz/Společenské události

vlak cd

Srážka dvou vlaků na Karlovarsku si vyžádala dvě oběti a desítky zraněných. VIPosobnosti.cz oslovily ministra dopravy Karla Havlíčka, nejen kde se stala chyba, ale také kdo je za ni zopovědný.

K velkému neštěstí se sjely nejen záchranné složky, dobrovolníci, vrtulník, ale dorazil také ministr obchodu, průmyslu a dopravy, Karel Havlíček, který se pro VIPosobnosti.cz vyjádřil k neštěsí: "Jedná se o neštěstí, které způsobil lidský faktor. Došlo k selhání jedince, čemuž nelze stoprocentně zabránit ani sebelepší technikou. "

Na dotaz  magazínu, zda bylo a je možné docílit většího bezpečí novými kvalitními technologiemy Havlíček sdělil: "K poměrně účinnému zabezpečení na bázi ETCS v rámci EU postupně dochází v rámci hlavních koridorů, je to mimořádně nákladné a je to spjaté jak s obnovou vlakového parku, tak stacionáry v rámci železnicnich cest. Lokální spoje takto nejsou vybaveny téměř v žádné zemi. Určitě ale budu chtít předložit od SŽ nějaké levnější a lokální řešení. "

Generální ředitel Českých drah, do jehož kompetence toto vše spadá podle ministra dopravy nepochybil. "Vybavit všechny vlaky takovým řešením je ekonomicky naprosto nereálné, navíc ani to by nemuselo zkrat jedince ovlivnit," dodal Karel Havlíček.

Připomeňme jen, že na větší bezpečnost  se apeluje již dlouhou dobu. Její nedostatečnost stála na železnicích během vážných nehod  životy i těžká zranění mnoha lidí.

Autor: red/VIPosobnosti.cz

Podívejte se

Spolupracujeme: Logo Kouzlo uspechu KOUZLOuspechu.cz

 

VIP OSOBNOSTI TV

VIP TV

Více

KNIHA

Tanec mezi Mistry Alka Hájková

Více

Reklama

Saint Tropez cukrárna