OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Etiketa

Každý nás přijme podle toho, jak vypadáme a rozloučí se s námi podle toho co je v nás.

Jaká jsou základní psaná a nepsaná pravidla společenského vystupování, která jsou součástí našeho každodenního života a která nám pomáhají vycházet s lidmi. Neznáte všechna pravidla? Nevadí - naslouchejte intuici.

Máte-li zájemn dozvědět se o etiketě více, přihlaste se do našeho kurzu:

Pořádání kurzů na téma etiketa, společenské vystupování

Zajímavá články, rozhovory a názory osobností najdete také v rubrice: O umění vycházet s lidmi

Královská etiketa,aneb couvání do dveří před Výsostí není snadné

O tom, jak se se chovat ke královské Výsosti bylo napsáno hodně. Angličané jsou známí svojí zdvořilí, jsou způsobní, na druhou stranu odměření a chladní. A tak se jejich mentalita, tradice a zvyklosti promítají i do etikety na královský dvůr. O tom se již přesvědčil i český prezident, Miloš Zeman, který se s královnou Alžbětou II. již setkal.

Upřímná soustrast. Kolik květin přinést, jak správně kondolovat?

Slova, téma, kterému bychom se raději vyhnuli. Přesto se týká každého z nás. Když se ale musí tato dvě slova vyslovit, jak s nimi zacházet, co si obléci nebo kolik květin koupit?

Proč je pro nás důležité společenské vystupování?

Osvojit si určité společenské návyky je základem úspěšných mezilidských vztahů.

Tajemství úspěchu, jak zaujmout a zanechat dobrý dojem

Tajemství úspěchu, jak zaujmout a zanechat dobrý dojemAť chceme nebo ne, náš úspěch nebo neúspěch závisí na tom, jaký uděláme dojem. 

Luxusní oblečení vás může pozdvihnout, ale také shodit

Naše celková upravenost, jaká je kvalita materiálu našeho oblečení, doplňky, šperky, parfém, do jakých bot se nazujeme - to vše vypovídá mnohé o naší image, společenském postavení, o tom, co chceme ostatním o sobě sdělit. 

Etiketa z pohledu VIP osobností. Jak to vidí slavní?

Kde jsou časy, kdy se herecká legenda Oldřich Nový na filmovém plátně dvořil ženám, až se jim tajil dech.  Jak vidí slušné vystupování naše přední VIP osobnosti v první části našeho nového seriálu?

Asertivita nám pomáhá se rozhodnout aneb jak říci jasně NE

Co je asertivita. Dá se stručně říci že asertivitou nazýváme souhrn dovedností v jednání s lidmi, umožňující přiměřené prosazení oprávněných požadavků či odmítnutí nepřijatelných nároků. 

Nabídkou tykání může u druhých vzbudit rozpaky

Rádi byste si začali s vaším kolegou v zaměstnání tykat? Mějte na paměti, že tykání je projevem důvěry, spřátelení. Proto si pečlivě rozmyslete, jestli nastala opravdu vhodná chvíle.

Reklama

Pozvánka

Praha v čase vánočním

Soutěž

Najdete nás


Partner VIP 


2012-2017Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií bez souhlasu vydavatele Společenské a mediální agentury VIP osobnosti je zakázáno