OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

O umění vycházet s lidmi

Budete-li se snažit porozumět celému vesmíru, nepochopíte vůbec nic. Jestliže se pokusíte porozumět sobě, pochopíte celý vesmír. 

Buddha 

 

 

Arnošt Lustig: Lidi nás berou tak vážně,jak přibližně zasloužíme

Spisovatel Arnošt Lustig byl významný spisovatel, který zde po sobě zanechal nesmazatelnou stopu. V mládí byl za války vězně v koncentračních táboře, viděl a osobně pocítil hrůzy, o kterých nám se ani nezdá. Proto snad svět vnímá jinýma očima. Co si myslí o sebekritice,nadhledu či respektu, se dozvíte v rozhovoru, který poskytl exkluzivně magazínu VIPosobnosti.cz.

Negativní emoce vedou k hádkám a konfliktům. Jak jim předcházet?

Právě s negativními emocemi přicházejí také hádky a konflikty. Určitě je nikdo z nás nemá rád.  A tak se snažíme je sami ani nezačínat, ani vyvolávat, případně v nich podporovat ostatní.

Jak můžeme odhadnout druhé lidi? Karel Gott má svůj recept!

Mít odhad na druhé, vědět, jak najít společnou řeč či získat si u druhých respekt je často těžké. Existuje recept, jak se naladit na druhé lidi? Zeptali jsme se Karla Gotta.

Jak se vyhnout tomu co nás trápí a získat nadhled?

Pokud vás něco znepokojí, či rozesmutní, věnujte chvilku pozornosti tomu, jak se cítíte. Tuto pozornost obraťte do svého srdce. Jak tomuto stavu můžeme předejít?

Láska, druh energie, která má obrovskou moc

Říkáme, že někoho milujeme, přijímáme tok energie z jeho srdce a ztotožňujeme to s emocí a myslíme si při tom, že se nám líbí, máme ho rádi a přitahuje nás.